O izoláciach - KNAUF

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

O izoláciach

Poznáme rôzne spôsoby zateplenia striech. Zatepluje sa izolačnými doskami, izolačnou plsťou v kotúčoch (čadičova vlna, sklenená vlna), prírodnými materiálmi (konope, ovčia vlna, slama, korok) striekaním PUR peny (vyrobená z ropy) a fúkaním celulózy (recyklovaný papier)  fúkaním  čadičovej plsti a sklenenej vaty bez prímesí.
Pri posudzovaní  vhodnej izolácie je potrebné hodnotiť nielen izolačné vlastnosti materiálu  λ (lambda) a  R (tepelný odpor), ale aj horľavosť (A,A1, B, B1, ...), hmotnosť/m3, difúzny odpor, paropriepustnosť, nasiakavosť, sadavosť materiálu, využiteľnosť materiálu-odpad, ekologičnosť, pracnosť, časová náročnosť realizácie.
Sú materiály s prísadami chemikálií  alebo čisto ekologické. Je na investorovi  ,ktoré parametre uprednostní. V súčasnej dobe je požadované R na strešnom plášti  min 6,5 m².K/W

Podľa nášho  názoru  je najdôležitejším  parametrom R , ktorý je závislý od λ a  hrúbky zateplenie d.  Dôležitá je aj sadavosť materiálu a nasiakavosť. Pokiaľ použijete hrúbku izolácie 40 cm a sadavosť či nasiakavosť  spôsobí jej zmenšenie o cca 15%  po čase budete mať izoláciu o hrúbke 34 cm a zmení sa aj  λ.  Tak isto je zlé ak máte rôzne medzery medzi krokvami či hradami. Vznikajú Vám odrezky tj. odpad čo sa prejaví na konečnej cene izolácie a tiež na kvalite zateplenia. Z hľadiska bezpečnosti je dôležitá horľavosť (C horľavé, B málo horľavé a  A nehorľavé). Je rozdiel či montáž izolácie trvá 3 dni alebo niekoľko hodín.
Najviac  kladných parametrov má fúkaná izolácia KNAUFINSULATION  supafil loft. Supafil Loft je nehorľavý A1,  nesadá max.1%,  hmotnosť  má od  16,6 kg/m3. Lambdu má 0,045 a hlavne nenasiaka a realizácia  je bezodpadová. Zateplenie strehy do 150 m2 zrealizujeme za jeden deň.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky